Eğitimin Moru

 

Eğitim…

Hımm evet,  uzun yıllar süren eğitim hayatımız; “ ah bu dersler, neden bu kadar çok ödev, peki ya sınavı kazanamazsam, peki ya istediğim notları alamazsam, acaba ben ileride ne olmak istiyorum, keşke okuldaki sosyal sorumluluk projelerinde onun kadar özgüvenli olabilsem, bunca ders arasında neyi nasıl çalışmam gerektiğini bilmiyorum, sanırım ben yetiştiremiyorum…”  türünden pek çok duygu ve düşünceyi geniş bir yelpaze gibi düşünebilirsiniz.

İşte okul hayatımız boyunca tam da bu ve bunun gibi pek çok tıkaç ile karşılaşırız. Eğitimin Moru’nda Morya Ekibi olarak bizler; çalışmalarımızı, akademik eğitimlerinden gelen alt yapımız, öğrenci/eğitim koçluğu ve mentorluk argümanları ile sürdürmekteyiz.

Eğitimin Moru’nda Morya Ekibi olarak; öğrencilerin, okul, aile ve sosyal arkadaşlık ilişkileri içerisinde farkındalık kazanmalarını sağlayarak, mevcut hedeflerine zevkle, kendilerinden emin adımlarla ilerlemelerini desteklemek, eğitim ve öğrenci koçluğu çalışmalarının ışığında, öğrencinin kendisini tanımasına, özgüven geliştirmesine destek olmak ve potansiyelini sorumluluk bilinci içerisinde kullanması için motive etmektir.

Aynı zamanda Eğitimin Moru’nda Morya Ekibi olarak bizler; aile ve ebeveyn koçluğu hizmetini, eğitim koçluğu  hizmeti ile  birleştirerek, yalnızca öğrencilerle değil eş zamanlı olarak öğrenci velileri ile de profesyonel çalışma programları ile destekler vermekteyiz.

“Bir mühendis gibi inşa etmeyi deneyimlemek ve sonuçlarını büyük bir keyifle seyretmek isterseniz Eğitimin Moru ile doğru yerdesiniz, birlikte kolaylaştıralım”

Özellikle bilinmesi gereken en önemli husus; Morya Ekibi çalışma programları ile Özlem Çorbacı ve Elif Aktaş hiçbir surette psikiyatr, psikolog veya psikoterapist değildir. Tıbbi destek durumlarında doktorlarınızdan destek almanız gerekmektedir. Özlem Çorbacı ve Elif Aktaş’ın çalışmaları hiçbir surette teşhis ve tedavi unsurları taşımamaktadır.