ÖZLEM ÇORBACI KİMDİR?

1977 İzmir doğumlu olan Özlem Çorbacı, anne-baba öğretmen olan üç çocuklu bir ailenin ilk çocuğu olup, 1999 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun oldu.  Meslek hayatına bir mühendis olarak başlayan Çorbacı, oğlunun dünyaya gelmesi sonrasında yaşamını bir anne olarak devam ettirecek olmasının ona getirdiği sevgi ve ilgi ile anne baba mesleği olan öğretmenliğe yöneldi. 1999 yılında Fen Edebiyat Fakültesi Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlamış olması bu seçeneği gerçeğe dönüştürmekte onu destekledi.

Kendisi, anne, mühendis, öğretmen, danışman, abla, teyze gibi çoğaltılabilecek pek çok kimliğe sahip olmasına rağmen, aslında sadece iyi bir anne olmak için çıktığı yolda, kendisinin bu hayattaki yaşam amacını bulmaya çalışan Özlem olduğunu ifade etmektedir.

2000-2004 yıllarında Brüksel’de yaşamına devam eden Özlem Çorbacı, yurt dışında bulunduğu süre içerisinde pek çok eğitim ve seminerlere katılmıştır. Türkiye’ye kesin dönüşünden sonra, 2008 yılında Anne-Çocuk Seminerleri, 2010 yılında Bilinçli Ritmik Yaşam, 2011 yılında Erickson Koçluk Eğitimi, 2013 yılında Optimum Denge Modeli Eğitimleri, 2019 yılında Fa Coach Academy ile ICF-ACSTH ve AC Onaylı “ADVANCED COACHING TRAINING”  Profesyonel Koçluk Sertifika Programı ile arayışı içerisinde olduğu yaşam amacını inşa etmeye devam etmektedir.

Özlem Çorbacı; yaşamlarımız içerisindeki sorunların ve çözümlerin tamamının bizimle başlayıp varlık bulduğuna, dünyayı değiştirmeye uğraşmak yerine, insanın kendini dönüştürmesi ve geliştirmesine, hatta hepimizin büyürken yavaş yavaş uzaklaştığı özüne yeniden ulaşması, dönmesi gerektiğine kuvvetle inanmaktadır.

Öyle ki bir klasik olan ve kendisinin çok sevdiği şu sözü sık sık kullanmakta ve bunu hayatında yaşamaktadır. “Sen değişirsen, dünya değişir.”  Bunun mutlaka denenmesi gereken bir çalışma olduğuna inanan Özlem Çorbacı, danışanları ile yol arkadaşlığını bu noktadan başlayarak kurgulamaktadır.

Kariyerine Morya Danışmanlık’ta kurucu ortak olarak devam etmekte olan Özlem Çorbacı, kendisini mesleğinde öğretmen ve deneyimlerini danışanları ile paylaşan bir danışman olarak tanımlamaktadır.

ELİF AKTAŞ KİMDİR?

1980 İzmir doğumlu olan Elif Aktaş, web sayfası çalışmaları sırasında kendisi için hazırlanması en güç bölümünün burası olduğunu ifade etmiştir, çünkü Aktaş’a göre insanın en zor cevap verebileceği soru Kim olduğudur.  Ve bu soruya verilebilecek her cevabın sadece yaklaştıracağına ancak kedinin kim olduğunun zamanı gelince yalnızca yaşanabileceğine inanmaktadır.

2002 yılında Uludağ Üniversitesi Uluslar arası İlişkiler bölümünden mezun olduğunda, o gün için tek hayalinin insanla çalışmak olduğuna karar verip, o dönemde adı yeni yeni duyulmaya başlayan İnsan Kaynakları alanında kariyer yapmayı hedefleri arasına almıştır.

Uzun yıllar İnsan Kaynaklarında çeşitli pozisyonlarda çalışmış, çalışanlara kişisel gelişim alanında pek çok eğitim vermiş ve on beş yıl sonunda İnsan Kaynakları Yöneticiliği görevinden kendi işini yapmaya karar vererek ayrılmıştır.

Bulunduğu şirketlerde, çalışanların hayatlarına dokunan, onların sorunları ve sıkıntılarında yanlarında olup, destek olmaktan bu yönlü fazla mesai yapmaktan müthiş memnuniyet duyan Elif Aktaş, Kariyerine Morya Danışmanlık’ta  Kurucu Yönetici olarak devam etmektedir. 2014 yılında Fa Coach Academy ile ICF-ACSTH ve AC Onaylı “ADVANCED COACHING TRAINING”  Profesyonel Koçluk Sertifika Programı, ICF – ACSTH ve AC – ACCT onaylı Koçlukta Uzmanlık Sertifika Programları ile 2014 Kurum ve Yönetici Koçluğu, 2019 Öğrenci Koçluğu programlarını tamamlamıştır. 2017 yılında Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ile Aile ve Ebeveyn Koçluğu programını bitirmiştir. Bu anlamda koçluk eğitimleri hem özel hem iş hayatında pek çok şeyin dönüşmesine sebep olduğunu belirten Aktaş, hayatının kalan kısmını insanlara deneyimleri ile danışmanlık yapmaya adamıştır. Konusunda pek çok gönüllü hizmette bulunan Elif Aktaş, öğrenci, ilişki, kariyer, ebeveyn koçluğu alanlarında destek vermektedir.

Özlem Çorbacı ile birlikte www.morydanismanlik.com web sayfalarında “Yüreğimdeki Zeytin Ağacı” linki üzerinden, düşünce yazıları yazmaktadır. Bu alandaki yazılarını, kendisini arama yolculuğunda onu her daim geliştiren çok değer verdiği üstadı öğretmenlerine, biricik kızı ve eşin’e ithaf etmiştir.

SEVİM TÜRKMEN KİMDİR?

1979 yılı Fethiye doğumlu olan Sevim Türkmen, ilköğretim ve lise öğrenimlerini Fethiye’de tamamladıktan sonra, 2000 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Maliye bölümünden mezun oldu.  Mezuniyetinden, kısa bir süre sonra özel sektörde birbirinden farklı firmalarda Finans alanında uzun yıllar çalıştı.

2002 yılındaki evliliği ile birlikte hayatına yeni bir yön veren Sevim Türkmen,  2004 yılında kızının ve 2012 yılında oğlunun dünyaya gelmesinden sonra kariyerinde ciddi bir dönüşüm ihtiyacı hissetti.

Hayatının bu yeni dönemi  ile birlikte aldığı pek çok eğitimi, anne kimliği ile birleştiren Sevim Türkmen, özel sektörde çalışan annelerin ihtiyaçlarına hizmet vermek üzere 2014 yılında Balloon Kids’i kurdu.

Dört yılı aşkın bir süre konusunda uzman akademisyen ve öğretmenler ( çocuk gelişimi, drama, spor, müzik, psikolog ve oyun terapistleri)  ile işbirliği kurarak, yaratıcı çocuk atölye çalışmaları düzenledi.

Okul öncesi ve sonrası yaş gruplarındaki pek çok çocukla birlikte atölye çalışmalarını sürdüren ve  “tüm güzel şeylerin zorlu yollardan geçtiğini” bilen, yaşayan Sevim Türkmen Morya Danışmanlık bünyesinde, 2018 yılında Mastercamp ile aldığı eğitimler ile Seçimler ve Karar Verme Becerileri üzerine eğitmen danışman olarak ilişkinin, eğitimin ve kariyerin moru üzerine grup çalışmaları yapmaya devam etmektedir.

Mesleğine, danışmanlık verdiği müşterilerine faydalı olabilmek adına, kişisel gelişim alanında pek çok eğitime katılmış ve uygulamaya dönük uzmanlık alanlarını geliştirmiştir. 2014 yılında Game-Based Learning Programme Akıl/Zeka Oyunları Uygulayıcısı Serifika Programı, 2015 yılında Kidsnook Masal Terapisti Eğitimi, 2018 Mastercamp bunlardan yalnızca bir kaçıdır.