aynadaki frekans

Aynadaki frekans

Uzun yıllardır, bıkmadan yılmadan rol aldığın, durmadan izlediğin, yer yer karşı koyduğun, planlarınla şenlendirdiğin, çıkmazlara düştüğün, bazen aşktan uçtuğun bazen acıdan kıvrandığından, sonunda bir yere vardığın; “peki şimdi ne olacak, bu muydu?” diye kendine dönüp sorduğun hayatın işte!

AYNA’da…

Ne görüyorsun ona baktığında?

Yaşamış olduğun her şey ile şimdi aynanın karşısındasın, yalnızca sen ve ayna var. Rahat olabilirsin, tüm yargılanmalardan ve yargılamalardan uzaksın. Bir başınasın ve büyük bir sevgiyi izliyorsun aslında aynanda, müthiş bir ritmi var duyabiliyor musun? O kadar güçlü bir frekans ki bu, sen ona karışıyorsun.

Aynalar o kadar çok ki hayatımızda, kendimizi izlememizi sağlayan o sırlı nesne…

Hepimizin bildiğinden başlayalım, hani o sırlı nesneden, evimizin bir yerinde mutlaka vardır, kimimizin çoğunlukla laf olsun diye kullandığı, kimimizinse çok kıymet verdiği, kendimizle ilgilenirken, onda kendimizi izlediğimiz…

Peki ayna nasıl bir nesnedir? Hadi bu sırlı nesnenin özelliklerini sıralayalım;

  • O yalnızca olanı gösterir,
  • O sessizdir,
  • O nettir,
  • O bakana göredir,
  • Ondaki gerçektir… ( elbette çoğaltılabilir….)

Peki evlerimizdeki bu sırlı nesne dışında, sevgilinin omzu, çocuklarımızın elleri, pişirdiğimiz yemekler, balkonumuzdaki saksılar ve hazırladığımız raporlar gibi pek çok şey bize bir şey göstermez mi?

İçinde bulunduğumuz duyguları, sabit alışkanlıklarımızı, gülüşümüzü, aşkımızı, öfkemizi, hayatı anlamlandırışımızı, doğuşumuzu, ölümümüzü…

Siz kendi aynalarınızı tanıyor musunuz? Onlarda neler görüyorsunuz?

Aynalarımız bize neyi gösteriyor?

Belki de göstermenin ötesinde bir frekans sunuyorlardır bize, bazen cızıltılı, bazen net ve bazen dinlendirici.. Hepsi birbirinden farklı hepsi yerine göre çok lezzetli ve hepsi bir bütün olarak, duyduğumuz bu melodi bize neyi gösteriyor?

Bu baş döndürücü güzelliği biraz geri çekilip izlemek istiyorum izninizle, siz de denemek isterseniz, sınırlı sayıdaki katılımcı ile gerçekleştirmeyi planladığımız “Aynadaki Frekans” söyleşi programımızda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız..

Dinliyorum…